Theodorakis: Pas Pashkëve dalin propozimet për çështjen e emrit të Maqedonisë

Theodorakis: Pas Pashkëve dalin propozimet për çështjen e emrit të Maqedonisë

“Qëllimi i Qeverisë është që në bisedimet që d të mbahen, të arrijë të sjell disa propozime të cilat pas festës së Pashkëve do të prezantohen në parla...

(EKSLUZIVE) Antishqiptari i VMRO-së Milenko Nedellkovski në përkrahje të Beqir Asanit (FOTO)
Të mposhtësh sëmundjet pa ilaçe, Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi të jetojmë 140 vjet
Ministri shqiptar nga Tetova ndez qiri në kishë për Pashkët, jep shembull për tolerancë (Foto)

“Qëllimi i Qeverisë është që në bisedimet që d të mbahen, të arrijë të sjell disa propozime të cilat pas festës së Pashkëve do të prezantohen në parlamentin grek. Kjo vlen edhe për Shqipërin edhe për Shkupin”, tha lideri i partis “Reka” për radion greke “Sky”, Stavros Theodorakis, pas takimit me Kryeministrin grek, Alexis Tsipras.

Siç njofton reporteri i AIM-së nga Athina, Teodorakic në intervistë foli edhe për çështjen e emrit, ndërsa i përsëriti pozicionet e partisë së tij dhe Lëvizjes majtiste -centraliste, për ndryshime, ku përveç “Rekës” bën pjesë edhe partia PASOK-u.

Në lidhje me atë se a do ta përkrahin qeverinë në parlament për marrëveshjen e mundshme, ai tha se për të biseduar për atë se a do ta votojnë pozitivisht ose negativisht, duhet që më parë të shihet propozimi./Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0