Një prej gjarpërinjve më të rrezikshëm në Evropë gjendet në Gërmi (FOTO)

Një prej gjarpërinjve më të rrezikshëm në Evropë gjendet në Gërmi (FOTO)

Një nga llojet më të rrezikshme të gjarpërinjve është fotografuar së fundmi në Parkun e Gërmisë. Bëhet fjalë për llojin Vipera Ammodytes, ndërsa ky ll...

Përçarja e Vetëvendosjes, në kërkim të rrënjëve: çfarë ndodhi së fundi mes Dardan Molliqajt e Ismail Kurteshit
Pas tensioneve të mbrëmshme, natë e qetë në Mitrovicë
12 deputetët e dorëhequr kërkojnë 420 mijë euro nga Vetëvendosje

Një nga llojet më të rrezikshme të gjarpërinjve është fotografuar së fundmi në Parkun e Gërmisë.

Bëhet fjalë për llojin Vipera Ammodytes, ndërsa ky lloj gjarpri konsiderohet të jetë më i rrezikshmi nga gjarpërinjtë e Evropës, për shkak të madhësisë së tij dhe helmit të nivelit të lartë.

Jusuf Islami, një aktivist i shoqërisë civile, i cili ka postuar fotografi në Facebook, ka kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes kur kalojnë nga Gërmia.

Mos e le pa e lexu ☠️🐍😊 Share kush munet

(Vipera Ammodytes)

Dikush e kish fotografu ket (GJARPEN)ne Parkun e Germis , po sigurisht nuk e ka dit qfar lloji eshte dhe se sa eshte i helmueshem ? 

See More

Image may contain: outdoor

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0