Llatas del sërish në gjyq për ndërtimet pa leje në Zelenikovë

Për sot është paraparë seanca e radhës për lëndën “Lëndina”, të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), ku i akuzuar është gazetari kotraverz Dragan Pavll...

Përleshje mes protestuesve pro-kurdë dhe mbështetësve turq në Gjermani
Gjykim maratonik edhe sot për blerjen e Mercedesit luksoz (Video)
VMRO do t’i bllokoj rrugët e Shkupit,sot protestohet para Ministrisë së Drejtesisë

Për sot është paraparë seanca e radhës për lëndën “Lëndina”, të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), ku i akuzuar është gazetari kotraverz Dragan Pavlloviq-Llatas.

Lënda ka të bëjë me ndërtim pa leje të shtëpive në Zelenikovë, ndërsa përpos Llatasit, të akuzuar janë edhe dy persona tjerë.

Dëshmitë e PSP-së thonë se ndërtimi i tre shtëpive filloi në vitin 2011, pa leje paraprake, ndërsa leja u sigurua në vitin 2013, kur edhe kishin përfunduar ndërtimet./Telegrafi/

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0