La punën si ndërtues, sot fiton 100 mijë dollarë në vit, vetëm duke shitur monedha (FOTO)

La punën si ndërtues, sot fiton 100 mijë dollarë në vit, vetëm duke shitur monedha (FOTO)

Një ish ndërtues ka zbuluar se po është duke fituar rreth 100 mijë dollarë në vit duke shitur monedha, pasi kishte ndërprerë punën e tij në një vend n...

Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!
Burri më i gjatë dhe gruaja me shkurtër në botë, pozojnë para piramidës së Gizës (Foto)
Rita Ora dhe Bebe Rexha u bënë bashkë për të pozuar para fotografëve (Foto)

Një ish ndërtues ka zbuluar se po është duke fituar rreth 100 mijë dollarë në vit duke shitur monedha, pasi kishte ndërprerë punën e tij në një vend ndërtimi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për James Grear dhe shokun e tij Harry, të cilët ishin vetëm 18 vjeç kur u mërzitën me punën e tyre nga e cila fitonin vetëm rreth 12 dollarë në orë.

Ata “hodhën” veglat e punës dhe krijuan biznesin e tyre së bashku.

Tani 20 vjeç, Grear, nga Bristol, po drejton dyqanin në eBay të quajtur “Furnizuesi i monedhave” dhe nuk është ndaluar së punuari.

Dhe në vetëm dy vjet, ata tanimë kanë një qarkullim vjetor prej rreth 70,000 deri në 100,000 dollarë.

Ideja e tij erdhi tek ai kur ai zbuloi një ndryshim të pazakontë tek një monedhë dhe e shiti atë për tetë herë më shumë se vlera e saj. /Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0