Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi u takua me ambasadorin francez në vend, z. Kristian Timonie

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi u takua me ambasadorin francez në vend, z. Kristian Timonie

  Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, së bashku me deputetin e BESËS, Rexhep Memedi dhe anëtarin e Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA, Zeqirij...

Ministri i Kulturës mbajti fjalim në ekspozitën e doajenit të skulpturës bashkëkohore maqedonase, Dragan Popovski-Dada
Takim i ministrit Ademi me delegacionin nga Italia
Ministri Asaf Ademi për „Nezavisen Vesnik” : Me projektin “Shkupi 2014” është shkeluar Kushtetuta

 

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, së bashku me deputetin e BESËS, Rexhep Memedi dhe anëtarin e Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, kanë realizuar takim me Ambasadorin e Francës, z. Kristian Timonie. Në këtë takim të zhvilluar mes kryetarit të BESËS, Afrim Gashi dhe ambasadorit francez në vend, z. Timonie, është biseduar për zhvillimet e fundit në vend, procesin euro-atlantik, rolin konstruktiv të Lëvizjes BESA në qeveri, si dhe për zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 21 prill. Ditëve në vijim, pritet që kryetari Gashi, të ketë takime miqësore me përfaqësues ndërkombëtarë në vend.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0