Kryemadhi: Nuk ka të ardhme me një njeri me probleme mendore

Kryemadhi: Nuk ka të ardhme me një njeri me probleme mendore

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kërkon që të merren masa dhe ndaj ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati. Ajo tha para mediave se “çdo shqiptar nuk ...

Shaban Zendeli i Besës takohet me drejtorin e hekurudhave regjionale të Stambollit, Veysi Alçinsu
Rushiti për Almakos: Ministria kulturës kësaj radhe inkurajoji artistët e margjinalizuar në dekadën e fundit
Pr. Milazim Krasniqi me apel për referendumi: Vëllezër e keni rastin ta ndihmoni veten duke u rreshtuar në Nato, krahas Shqipërisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kërkon që të merren masa dhe ndaj ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati. Ajo tha para mediave se “çdo shqiptar nuk beson se mund të ketë të ardhme për një njeri që ka probleme mendore”.

“Ai në radhë të parë, jo po ta arrestojë Fatmir Xhafa tani se shkeli rregullat e qarkullimit rrugor se i fusin në burg shqiptarët për një rrip sigurimi që nuk vendosin, për një çati që duan të rregullojnë se po ju shembet dhe nuk fusin trafikantët e kriminelët. Kanë arrestuar atje 11 kuksianët dhe i kanë lënë në burg, për atë që ai kërkoi falje. Kjo është shëmtira e Gramoz Ruçit dhe Edi Ramës. Për çdo shqiptar që beson se mund të ketë të ardhme për një njeri që ka probleme mendore. Përjashtojnë të tjerët, po jo Ditmir Bushatin që goditi”, tha Kryemadhi. /TCH/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0