Katastrofë në Tiranë te “City Park”/ Përmbytet kati i parë, 300 Persona të bllokuar në katin e dytë

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare “City Park”, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi. Nga të d...

Shfaqet fruthi në Shqipëri, të prekurit janë fëmijë të pavaksinuar
Ikën me azil në Gjermani, familja shqiptare ëndërron të kthehet edhe njëherë
Deklarata e SHBA për kryeprokuroren, Rama: U rrëzuat sërish!

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare “City Park”, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi.

Nga të dhënat mësohet se janë rreth 300 qytetarë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, që kanë mbetur të bllokuar në katin e dytë të ndërtesës, ndërsa Forcat e Armatosura janë angazhuar në një operacion evakuimi.Sikundër raportohet pritet që për të larguar qytetarët nga ambientet e qendrës tregëtare do të përdoren gomonet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0