Ja kur nis gjykimi i atyre që tentuan ta vrasin Ziadin Selën

Ja kur nis gjykimi i atyre që tentuan ta vrasin Ziadin Selën

Me 26 janar fillon gjykimi për të akuzuarit të cilët tentuan ta vrasin Ziadin Selën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-prill 2017, bën të di...

(VIDEO) PERSONAT ME NEVOJA TË POSAÇME MËSOHEN TË MBROHEN NGA ZJARRI
Diçka po zihet: Afrim Gashi thirret urgjentisht në SHBA
LAJMI I FUNDIT : TËRMET PREJ 3.9 SHKALLËSH NË MAQEDONI

Me 26 janar fillon gjykimi për të akuzuarit të cilët tentuan ta vrasin Ziadin Selën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-prill 2017, bën të ditur “Makfaks”, njofton Portalb.mk.

Në bankën e  të akuzuarve do të ulen të akuzuarit: Oliver Oshavkovski, Sasho Senkov, NikollçeDimitrievski, Aleksaner Janevski – Toshta, Andrej Micov, Nikolla Vojminovski, Kosta Delov, Stojan Pavllevski –Korba, Kire Gjorgievski dhe babai i tij.

Në maj të vitit 2017 për sulmin ndaj Selës së pari u arrestuan Kire Gjorgievski dhe babai i tij për të cilët Prokuroria konfirmoi se në sallën 3, ku është mbajtur konferenca për shtyp të dy së bashku fizikisht e kanë sulmuar dhe e kanë tërhequr zvarrë Ziadin Selën.

Deputeti, Ziadin Sela pas sulmit mori lëndime të rënda dhe u shtrua në spital. Një pjesë të të dyshuarve të atëhershëm Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) i kërkonte përmes fotografive të publikuara. Gjykata për herë të tretë e ka vazhduar paraburgimin. Për këtë lëndë përgjegjëse për gjykim është gjykatësja Sllavica Andreevska.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0