Drejtësia vonon, por nuk harron.

Drejtësia vonon, por nuk harron.

Sot doli në shesh drejtësia për 27 prillin. Lëvizja Besa ishte subjekti që u satanizua më së tepërmi lidhur me këtë ngjarje. Por, sot u vërtetua se bë...

Skender Rexhepi – Zejdi: Ja për çfarë është “ fajtor” Asaf Ademi
(FOTO) Kryetari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi takohet me drejtorinë e Shtëpisë Përkujtimore ” Nënë Tereza” nga Lëvizja BESA
“’Çmenden” nacionalistët maqedonas sulmojnë Afrim Gashin dhe Asaf Ademin, ja pse

Sot doli në shesh drejtësia për 27 prillin.
Lëvizja Besa ishte subjekti që u satanizua më së tepërmi lidhur me këtë ngjarje. Por, sot u vërtetua se bëhet fjalë për “spiunazh brenda llojit”.
Sot shihet qartë se cak i atakut medial të asaj kohe ishte Himni Shqiptar, i intonuar për herë të parë nga një deputet në Parlamentin e Maqedonisë dhe jo terroristët që e sulmuan Kuvendin e Maqedonisë. 
Sot u vërtetua se fushatën kundër Lëvizjes Besa dhe kundër Himnit Shqiptar e kanë orkestruar ata që ia kishin zbuluar Gruevskit dhe VMRO-DPMNE-së planin për formimin e shumicës së re parlamentare.
Me një fjalë, sot u vërtetua se të gjitha shpifjet ndaj Lëvizjes Besa kanë qenë të koordinuara nga kuadrot lojale të Gruevskit që e kanë inskenuar 27 prillin.
Drejtësia vonon, por nuk harron.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0