Do të protestohet para Kuvendit të Maqedonisë

Do të protestohet para Kuvendit të Maqedonisë

Dalja në Kuvendin e Maqedonisë e Ligjit për përdorimin e gjuhëve ka nxitur protesta kundër këtij ligji, që janë paralajmëruar për sot, në ora 12:00. K...

Sa paracetamola bën t’i pini në ditë: Tejkalimi i kësaj doze mund të jetë vdekjeprurëse
Çfarë do të dëshmon Dashtevski sot në Selanik për dyshen e DSK-së?!
Kryetari Afrim Gashi me ftesë të ambasadës gjermane dhe franceze merr pjesë në ceremoninë e përvjetorit të Armëpushimit të vitit 1918

Dalja në Kuvendin e Maqedonisë e Ligjit për përdorimin e gjuhëve ka nxitur protesta kundër këtij ligji, që janë paralajmëruar për sot, në ora 12:00.

Ky ligj mori Veto nga kryetari Ivanov dhe duhet sërish të kthehet në votim në Kuvendin e Maqedonisë.

Kryekuvendari Talat Xhaferi ka paralajmëruar se mbi 35 mijë amandamente të OBRM-PDUKM-së nuk do të shqyrtohen pasi që nuk kanë bazë juridike, respektivisht ligji tashmë ka kaluar në të gjitha procedurat e debatit, dhe duhet të rivotohet./Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0