Category: Maqedoni

Kategori për lajmet në përgjithësi.

1 2 3 4 181 20 / 1805 POSTS
Gruevski do t’i dëgjojë përgjimet në muajin e ardhshëm (Video)

Gruevski do t’i dëgjojë përgjimet në muajin e ardhshëm (Video)

Mjetet teknike në sallën e Gjykatës Penale në Shkup, ishin përgatitur,...
Zhbogar: E ardhmja e Ballkanit është në Bashkimin Evropian

Zhbogar: E ardhmja e Ballkanit është në Bashkimin Evropian

Në një intervistë për Tv Shenja, euroambasadori Sambuel Zhbogar thotë ...
Interpelancë për Talat Xhaferin

Interpelancë për Talat Xhaferin

Hristijan Mickoski, i pari i OBRM-PDUKM-së dhe pasardhësi i Nikolla Gr...
Zaev: Do ta kthejmë sundimin e ligjit në vend

Zaev: Do ta kthejmë sundimin e ligjit në vend

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në panelin për drejtësi në Evrop...
Debat i zjarrtë për Ligjin për gjuhët mes Vejselit dhe Shehtanskit (Video)

Debat i zjarrtë për Ligjin për gjuhët mes Vejselit dhe Shehtanskit (Video)

”Samo Vistina” është emision debativ që përball figura të politikës të...
Ligji për gjuhët në Maqedoni mbetet i bllokuar

Ligji për gjuhët në Maqedoni mbetet i bllokuar

Mbeten e paqartë se si do të hyjë në fuqi Ligji për përdorin e gjuhëve...
Shqiptarët po përjetojnë zgjimin e tyre, me përkrahjen amerikane

Shqiptarët po përjetojnë zgjimin e tyre, me përkrahjen amerikane

Spartak Ngjela Ka dy fakte të njëpasnjëshëm në favor të ngritjes sh...
Ariana Fejzullahu viziton shtëpinë e “Xhihanit dhe Dilaras”

Ariana Fejzullahu viziton shtëpinë e “Xhihanit dhe Dilaras”

Bashkëshortja e këngëtarit po vazhdon me pushime në shtetin turk, duke...
Zaev: Ligji i Gjuhëve nuk e dëmton të ardhmen e përbashkët

Zaev: Ligji i Gjuhëve nuk e dëmton të ardhmen e përbashkët

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve nuk do të ndryshojë asgjë në Maqedoni, ...
1 2 3 4 181 20 / 1805 POSTS