Category: Kosove

1 2 3 4 5 37 30 / 363 POSTS
Ja fotot e 6 terroristëve të Gylenit të ekstraduar nga Kosova në Turqi

Ja fotot e 6 terroristëve të Gylenit të ekstraduar nga Kosova në Turqi

Agjencia Turke e Inteligjencës (MIT) ka sjellë në Turqi 6 pjesëtarë të...
MPB: Shtetasve turq u janë revokuar lejet e qëndrimit në Kosovë

MPB: Shtetasve turq u janë revokuar lejet e qëndrimit në Kosovë

Ministria e Punëve të Brendshme, përkatësisht Departamenti për Shtetës...
Haradinaj flet për arrestimin e drejtuesve të kolegjit “Mehmet Akif”

Haradinaj flet për arrestimin e drejtuesve të kolegjit “Mehmet Akif”

Policia e Republikës së Kosovës sot është duke zhvilluar një operacion...
Arrestohen pesë zyrtarë të kolegjit“Mehmet Akif”

Arrestohen pesë zyrtarë të kolegjit“Mehmet Akif”

Sot në orët e mëngjesit janë arrestuar 5 persona të nacionalitetit tur...
Qeveria Haradinaj humbi shumicën

Qeveria Haradinaj humbi shumicën

Qeveria Haradinaj ka humbur shumicën në Kuvendin e Kosovës, pas daljes...
Thaçi: Të respektohet fryma e dialogut mes Kosovës e Serbisë

Thaçi: Të respektohet fryma e dialogut mes Kosovës e Serbisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke iu referuar zhv...
Serbia nuk mundet në BE pa zgjidhur problemin me Kosovën

Serbia nuk mundet në BE pa zgjidhur problemin me Kosovën

Ministria e Integrimit Evropian të Republikës së Kosovës organizoi dis...
Vuçiq: Nuk marr vendime në emër të Listës Serbe

Vuçiq: Nuk marr vendime në emër të Listës Serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ia ka bërë me dije Listës Serb...
Pas tensioneve të mbrëmshme, natë e qetë në Mitrovicë

Pas tensioneve të mbrëmshme, natë e qetë në Mitrovicë

Pas ngjarjeve dhe zhvillimeve të ditës së djeshme rreth arrestimit të ...
1 2 3 4 5 37 30 / 363 POSTS