Category: Kosove

1 2 3 37 10 / 363 POSTS
Veseli: Kosova dëshiron të thellojë marrëdhëniet me Kuvajtin

Veseli: Kosova dëshiron të thellojë marrëdhëniet me Kuvajtin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur ...
UÇK duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

UÇK duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

Sot bëhen 19 vite nga beteja më e lavdishme e UÇK-së. Beteja e Kosh...
LDK-ja këtë javë nis ‘rrëzimin’ e Qeverisë

LDK-ja këtë javë nis ‘rrëzimin’ e Qeverisë

LDK-ja këtë javë do t’i fillojë procedurat për rrëzimin e qeverisë Har...
Gjuriq sot vjen sërish në Kosovë

Gjuriq sot vjen sërish në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, M...
Sot fjala përfundimtare për rastin e Almirit

Sot fjala përfundimtare për rastin e Almirit

Në Gjykatën Themelore në Kumanovë sot pritet të jepet fjala përfundimt...
Kullat e Jasharajve po shembet, ndërkohë që pa ligj nuk restaurohen

Kullat e Jasharajve po shembet, ndërkohë që pa ligj nuk restaurohen

Kullat e Jasharajve të cilat janë simbol i luftës dhe historisë së fam...
Spanja forcon konfirmimin për mosnjohje të Kosovës

Spanja forcon konfirmimin për mosnjohje të Kosovës

Ministri spanjoll i Drejtësisë, Rafael Catala gjatë një bisede të zhvi...
Zgjedhjet duken të pashmangshme

Zgjedhjet duken të pashmangshme

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare shihen të pashmangshme pasi koali...
1 2 3 37 10 / 363 POSTS