Category: Bota

1 2 3 4 61 20 / 606 POSTS
Bie me të madhe shitja e veturave me naftë në Gjermani

Bie me të madhe shitja e veturave me naftë në Gjermani

Shitja e automjeteve me naftë në Gjermani përjetoi një rënie prej 25% ...
Trump dhe Macron do t’i përgjigjen “fuqishëm” sulmit në Siri

Trump dhe Macron do t’i përgjigjen “fuqishëm” sulmit në Siri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe presidenti i Fra...
Sulme në Siri, SHBA e mohon përfshirjen

Sulme në Siri, SHBA e mohon përfshirjen

Media shtetërore në Siri raportoi se sulmet me raketa kanë goditur një...
Izraeli pranon se gazetari i vrarë palestinez nuk paraqiste kërcënim

Izraeli pranon se gazetari i vrarë palestinez nuk paraqiste kërcënim

Ushtria izraelite pranoi se gazetari palestinez, Yaser Murtaja, i cili...
Si e bëri Hitleri “rrafsh me tokë” Beogradin

Si e bëri Hitleri “rrafsh me tokë” Beogradin

77 vjet më parë, forcat ajrore gjermane bombarduan Beogradin, duke hed...
Tragjedi në Kanada, shuhet skuadra e hokejit

Tragjedi në Kanada, shuhet skuadra e hokejit

Policia në Kanada ka konfirmuar se 14 persona kanë humbur jetën kur nj...
Tjetër sulm kimik në Siri, të paktën 70 të vdekur

Tjetër sulm kimik në Siri, të paktën 70 të vdekur

Të paktën 70 vetë kanë mbetur të vdekur pas një sulmi të dyshuar kimik...
200 zjarrfikës u angazhuan për të shuar zjarrin në Trump Tower (VIDEO)

200 zjarrfikës u angazhuan për të shuar zjarrin në Trump Tower (VIDEO)

200 zjarrfikës, u angazhuan për të shuar zjarrin që shpërtheu në Trump...
BE reagon kundër Izraelit

BE reagon kundër Izraelit

Bashkimi Evropian ka reaguar kundër gjuajtjes së forcave izraelite më ...
Policia gjermane po heton mbi motivet e sulmit në Meunster

Policia gjermane po heton mbi motivet e sulmit në Meunster

Hetuesit gjermanë janë duke punuar për të kuptuar motivet e personit q...
1 2 3 4 61 20 / 606 POSTS