Category: Bota

1 2 3 61 10 / 606 POSTS
Regjimi sirian pretendon se ka rrëzuar 13 raketa amerikane (Video)

Regjimi sirian pretendon se ka rrëzuar 13 raketa amerikane (Video)

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj realizuan deri në 120 sulme ajro...
Nuk janë prekur bazat ruse në Siri

Nuk janë prekur bazat ruse në Siri

Rusia njoftoi se asnjë raketë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHB...
Rusia paralajmëron SHBA-në: Luftë nëse sulmoni Sirinë

Rusia paralajmëron SHBA-në: Luftë nëse sulmoni Sirinë

Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se nisja e sulmeve ajrore n...
Ish-drejtori i FBI-së e krahason Trumpin me “shef të mafias”

Ish-drejtori i FBI-së e krahason Trumpin me “shef të mafias”

Ish-drejtori i FBI-së, James Comey në librin e tij më të ri e akuzon p...
Trump dhe May bisedë telefonike për Sirinë

Trump dhe May bisedë telefonike për Sirinë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka zhvilluar një bisedë telefonike...
Rusi, rrëzohet një helikopter ushtarak

Rusi, rrëzohet një helikopter ushtarak

Dy pilotë kanë humbur jetën pasi një helikopter ushtarak i tipit Ka-29...
Kërcënon Trump, bota para një shpërthimi të madh

Kërcënon Trump, bota para një shpërthimi të madh

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka thënë se së shpejti do të vendos...
Franca thërret takim urgjent të OKB-së për sulmin kimik në Siri

Franca thërret takim urgjent të OKB-së për sulmin kimik në Siri

Dhjetëra njerëz raportohet se u vranë me armë kimike në qytetin rebel ...
Shefi i Komisionit Evropian: Të Integrohet Ballkani ose kris luftra

Shefi i Komisionit Evropian: Të Integrohet Ballkani ose kris luftra

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker deklaroi se integrimi ...
1 2 3 61 10 / 606 POSTS